Patent Alımı ve Patent Değerleme Danışmanlığı


Firmaların tüm inovasyon faaliyetlerinden elde edilen değeri koruyabilmenin tek yolu olan Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları; şirket stratejilerine entegre edilecek stratejik boyutta bir çalışma ile ele alınmalıdır. Bu alanda yapılacak faaliyetler hem teknik, hem hukuki, hem de mali-finansal yönleri ile multidisipliner bir yaklaşım ile çalışma yapılmasını gerektirmektedir. Ülkemizde Sınai Mülkiyet konusunu bu üç potadan geçirerek müşterilerine tam hizmet sunabilen tek yapı İNOVABAN’dır.

i.Fikri ve Sınai Mülkiyet’in Teknik Yönü

İNOVABAN’da Sınai Mülkiyet konusunun teknik kısmı, Sistem Global Danışmanlık iştiraklerinden, ülkemizin Avrupa standartlarında hizmet sunan nadir birkaç bürosundan biri olan Erdem Kaya Patent Danışmanlık A.Ş.’nin konusunda uzman ağırlığı mühendis kökenli, 35 kişiyi aşan deneyimli ekibi tarafından yürütülmektedir.

               Başlıca Fikri ve Sınai Mülkiyet Teknik Hizmetlerinden Bazıları:

 • Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Yönetimi ve Yetkinlik Analizi
 • Tüm Sınai Mülkiyet Tescil Başvurusu Süreçleri
  • Patent
  • Faydalı Model
  • Endüstriyel Tasarım Tescili
  • Marka Tescili
  • Telif Başvurusu
  • Coğrafi İşaretler
  • Alan Adları
 • Tekniğin Bilinen Durumunun Belirlenmesi
 • Patentin Etrafından Dolaşma Çalışması (Design Around)
 • Patent Çürütme Çalışmaları
 • Patent İhlal Analizi Raporları
 • Dünya Çapında Buluşun Patentlenebilirlik Araştırması
 • Üretim Serbestisi Raporu (Freedom to Operate)
 • Rakip ve Sektör Bazlı Aylık Teknoloji Takipleri
 • Teknoloji Trend Analizi Raporları (Rakip Bazlı, Sektör Bazlı, Alan Bazlı, Bölgesel, Küresel)
 • Patent Odaklı Sınai Mülkiyet Genel Eğitimleri – Profesyonellik Eğitimleri

ii.Sınai Mülkiyet’in Hukuki Yönü

Fikri ve Sınai Mülkiyet’in hukuki yönünde ise özel bir uzmanlık gerekmektedir. Bu konuda sınai mülkiyette ihlal, hakka tecavüz ve gasp gibi durumlarda ağır yaptırımlar ve uygulamalarla karşılaşılabilmekte, yorucu yargılama süreçleri kaygı verici olabilmektedir. İNOVABAN tüm bu süreçlerde Sistem Global Hukuk Bürosu’nun alanında deneyimli ve tanınmış hukukçularıyla sizlerin yanında olarak, kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacaktır.

iii.Sınai Mülkiyet’in Mali-Finansal Yönü

Son zamanlarda önemini hızla arttıran Fikri ve Sınai Mülkiyet konusu devletin verdiği destek ve teşvikler ile daha da önem kazanmaktadır. Patentli ürün/üretimlerin kurumlar vergisi muafiyeti, yatırım teşvik belgelerinde artan orandaki teşvikler, patentli ürünlerin üretimine yapılan yatırım destekleri, sıkça gündeme gelen patent borsası kurulması, patentlerin teminat olarak gösterilebilecek olması gibi konular Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları’nın finansal değerlerinin ne olduğunu belirlemenin önemini ortaya koymaktadır. Yine şirket birleşme, bölünme, devralma ve ortak girişimlerde (Joint Venture) gayri maddi hakların tespiti büyük önem taşımaktadır.

İNOVABAN, Sınai Mülkiyet’in Mali-Finansal yönünde Sistem Global Danışmanlık ve Sistem Global Grup şirketlerinden SGP Patent Değerleme A.Ş.’nin konusunda uzman ve alanında tanınmış ekibi ile aşağıdaki hizmetleri sunmaktadır. Özellikle tespit amaçlı yapılan değerleme çalışmaları uluslararası düzeyde akademik ve ticari çevrelerce kabul edilmiş değerleme usulleri rehber edinilerek, değerlemenin amacına yönelik en uygun yöntemin tespit edilmesi dikkate alınarak yapılmaktadır.

 • Şirketin sahip olduğu Fikri ve Sınai Mülkiyet Haklarının Sağlayacağı Destek ve Teşviklerin Belirlenerek Yol Haritasının Çizilmesi
 • Şirketin sahip olduğu Fikri ve Sınai Mülkiyet Haklarının ve Buna Bağlı Lisans ile Diğer Sözleşmelerin İncelenmesi
 • Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Değerlendirme ve Değerleme Hizmetleri
 • Patent ve Faydalı Model’e İlişkin Vergi Düzenlemeleri, Şirket İçi Uygulamaların Yapılması ve Sürdürülmesi İçin Danışmanlık Hizmetleri
 • Patent ve Faydalı Model Değerleme Çalışmalarının Mali ve Finansal Açıdan Değerlendirilerek Raporlanması
Güncel Haberler Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası'nda Stant Açtık !... 6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi'nde Stant Açtık !... Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi'nde Girişimcileri Bilgilendirdik Lansmanımızı Gerçekleştirdik TÜBİTAK – TEYDEB 1511 Öncelikli Alanlar Ar-Ge Destek Programı kapsamında, bütçesi 1.500.000 TL – 7.000.000 TL arasında değişen 16 yeni çağrı açıldı! 9 EYLÜL 1922- İZMİR'İN KURTULUŞU KUTLU OLSUN! 26 Eylül'de Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası'ndaki 3.Uluslararası Tekstil Zirvesi'ndeyiz… İnovaban Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası 3.Uluslararası Tekstil Zirvesi'ndeydi! ULUSLARARASI DIGITALKS KONFERANSI 3. Uluslararası Akdeniz Bilim ve Mühendislik Kongresi Çukurova Üniversitesi Ev Sahipliğinde Düzenlenen "3. Akdeniz Bilim ve Mühendislik Kongresi" Sona Erdi. 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygı ve Özlemle Anıyoruz. A PARA TV ‘de İnovasyonu konuşuyoruz! MUTLU YILLAR! 29 Ocak 2019 Salı Günü 2019 Yılı Proje , FON ve Yönetim Fırsatları konularını konuşmak üzere İTÜARI Teknokent'teyiz! İTÜARI Teknokent’te "2019 YILI PROJE, FON ve YÖNETİM FIRSATLARI" konulu seminerimizi gerçekleştirdik. Beklenen Eğitim Başlıyor! Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Uzmanlığı Sertifika Programı için Sistem Akademi Hazır! Uluslararası Ar-Ge Programları Farkındalık Eğitimi 19 Mart 2019 (Salı) Günü 10.00 - 12.00 Saatleri Arasında Nilüfer Konferans Salonunda KVKK Eğitimize Bekliyoruz! Ar-Ge Hayallerini Gerçekleştir! 7 Mart 2019 13:30 /16:00 arası Yıldız Kuluçka A1 Etkinlik Alanında , Fikirden Projeye Geçiş &Proje Ekibi Oluşturma Konuları Üzerine Konuşacağız. Bekliyoruz! 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun! 7 Mart Perşembe günü Yıldız Kuluçka’daydık! Sistem Global Danışmanlık ve İnovaban olarak 8 Mart tarihinde Pamukkale Üniversitesi Teknoloji ve Transfer Ofisindeydik ! İstiklal Marşı'mızın Kabulünün 98. Yılı Kutlu Olsun! DAVETLİSİNİZ! 19 Mart 2019 (Salı) günü 10.00 - 12.00 saatleri arasında Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) ev sahipliğinde Nilüfer Konferans Salonu’nda gerçekleşecek etkinliğimize değerli katılımlarınızı bekliyoruz. Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılı Kutlu Olsun. İnovaban bugün Bursa NOSAB ' da "Güvenliğinize önem verin, Önleminizi alın!" dedi. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hem şahsi hem de şirket güvenliğinizi yakından ilgilendiriyor! Pamukkale Üniversitesi Teknokent Konferens Salonu'nda KVK Kanunu'nu Konuştuk! Uluslararası Fon Rüzgarları Yükselirken, Yelkenleri Doldurmanın Tam Vakti! 24 Nisan 2019 Çarşamba Günü Kocaeli TTO' dayız! Bekliyoruz! 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN! ÖVÜNÜN ÇOCUKLAR! ANNE .... 20 Mayıs Pazartesi StarterHub' da görüşmek dileğiyle... MİLLİ MÜCADELE'NİN 100. YILI KUTLU OLSUN! MUTLU BAYRAMLAR! 14 Haziran 2019 Cuma günü saat 14:00 da Kocaeli Teknopark' ta KVKK üzerine konuşacağız. Hepinizi bekliyoruz. MUTLU BAYRAMLAR!
Top