Şirket Satın Alma-Birleştirme ve Bölünme (M&A) Danışmanlığı


Şirketlerin ileriye dönük projelerinin doğru ve etkin bir şekilde belirlenerek istikrarlı politikalar ile büyümesinde aktif rol almaktan büyük gurur duymaktayız.

İNOVABAN, hisse ya da ortaklık paylarını satmak ve/veya satın alma, birden çok şirketi birleştirilmesi ya da bir şirketin bölünmesi işlemlerinde Sistem Global’in uzman kadrosuyla danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Bu işlemler çerçevesinde, incelemeye konu firmalarda mevcut risk ve tehlikeleri raporlar halinde bilgiler sunarak şirket karar alma mekanizmalarına yardımcı olmaktadır.

Şirket satın alma-birleşme ve bölünmelerini kapsayan tüm süreçlerde, şirketlerin hedefleri esas alınarak sürecin hukuksal ve mali açıdan doğru ve optimum yapılanmasını sağlamak amacıyla konusunda uzman hukuki ve mali ekiplerimiz ile BÜTÜNLEŞİK hizmet vermekteyiz.

i.Değerleme

Değerleme hizmetimiz kapsamında şirket yönetimi tarafından hazırlanan önümüzdeki 5 yıllık döneme ilişkin iş planı esas alınarak uluslararası kabul görmüş değerleme yöntemlerinden şirket için uygun olan bir veya birkaçı kullanılarak bir değerleme analizi yapılamaktadır. İhtiyaç halinde iş planı analizi, geçmiş mali tablo analizleri, sektör ile ilgili yayınlanan piyasa verileri ve halka açık bilgiler de gözden geçirilir.

ii.Due Diligence (DD)

Durum tespiti anlamına gelen Due Diligence (DD), şirket satın alma-birleşme ve bölünmeleri işlemleri sırasında şirketin genel kimliğinin ortaya konulması amacıyla, hukuksal, finansal ve vergisel olmak üzere üç farklı boyutta gerçekleştirilmektedir.

Bu çerçevede şirketin ortaklık yapısı ve yönetim şeklinden, ticari ve iş sözleşmelerinin incelenmesine, mali tablo analizlerine ve mali risklerin ortaya konulmasına kadar değişik çalışmalar yürütülmektedir.

Güncel Haberler Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası'nda Stant Açtık !... 6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi'nde Stant Açtık !... Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi'nde Girişimcileri Bilgilendirdik Lansmanımızı Gerçekleştirdik TÜBİTAK – TEYDEB 1511 Öncelikli Alanlar Ar-Ge Destek Programı kapsamında, bütçesi 1.500.000 TL – 7.000.000 TL arasında değişen 16 yeni çağrı açıldı! 9 EYLÜL 1922- İZMİR'İN KURTULUŞU KUTLU OLSUN! 26 Eylül'de Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası'ndaki 3.Uluslararası Tekstil Zirvesi'ndeyiz… İnovaban Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası 3.Uluslararası Tekstil Zirvesi'ndeydi! ULUSLARARASI DIGITALKS KONFERANSI 3. Uluslararası Akdeniz Bilim ve Mühendislik Kongresi Çukurova Üniversitesi Ev Sahipliğinde Düzenlenen "3. Akdeniz Bilim ve Mühendislik Kongresi" Sona Erdi. 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygı ve Özlemle Anıyoruz. A PARA TV ‘de İnovasyonu konuşuyoruz! MUTLU YILLAR! 29 Ocak 2019 Salı Günü 2019 Yılı Proje , FON ve Yönetim Fırsatları konularını konuşmak üzere İTÜARI Teknokent'teyiz! İTÜARI Teknokent’te "2019 YILI PROJE, FON ve YÖNETİM FIRSATLARI" konulu seminerimizi gerçekleştirdik. Beklenen Eğitim Başlıyor! Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Uzmanlığı Sertifika Programı için Sistem Akademi Hazır! Uluslararası Ar-Ge Programları Farkındalık Eğitimi 19 Mart 2019 (Salı) Günü 10.00 - 12.00 Saatleri Arasında Nilüfer Konferans Salonunda KVKK Eğitimize Bekliyoruz! Ar-Ge Hayallerini Gerçekleştir! 7 Mart 2019 13:30 /16:00 arası Yıldız Kuluçka A1 Etkinlik Alanında , Fikirden Projeye Geçiş &Proje Ekibi Oluşturma Konuları Üzerine Konuşacağız. Bekliyoruz! 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun! 7 Mart Perşembe günü Yıldız Kuluçka’daydık! Sistem Global Danışmanlık ve İnovaban olarak 8 Mart tarihinde Pamukkale Üniversitesi Teknoloji ve Transfer Ofisindeydik ! İstiklal Marşı'mızın Kabulünün 98. Yılı Kutlu Olsun! DAVETLİSİNİZ! 19 Mart 2019 (Salı) günü 10.00 - 12.00 saatleri arasında Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) ev sahipliğinde Nilüfer Konferans Salonu’nda gerçekleşecek etkinliğimize değerli katılımlarınızı bekliyoruz. Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılı Kutlu Olsun. İnovaban bugün Bursa NOSAB ' da "Güvenliğinize önem verin, Önleminizi alın!" dedi. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hem şahsi hem de şirket güvenliğinizi yakından ilgilendiriyor! Pamukkale Üniversitesi Teknokent Konferens Salonu'nda KVK Kanunu'nu Konuştuk! Uluslararası Fon Rüzgarları Yükselirken, Yelkenleri Doldurmanın Tam Vakti! 24 Nisan 2019 Çarşamba Günü Kocaeli TTO' dayız! Bekliyoruz! 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN! ÖVÜNÜN ÇOCUKLAR! ANNE .... 20 Mayıs Pazartesi StarterHub' da görüşmek dileğiyle... MİLLİ MÜCADELE'NİN 100. YILI KUTLU OLSUN! MUTLU BAYRAMLAR! 14 Haziran 2019 Cuma günü saat 14:00 da Kocaeli Teknopark' ta KVKK üzerine konuşacağız. Hepinizi bekliyoruz. MUTLU BAYRAMLAR!
Top